Březen

Březen

Na venkovních záhonech sklidíme poslední zbytky přezimované zeleniny (růžičkovou a kadeřavou kapustu, zimní pár, polníček, černý kořen), aby nevybíhala do květu.

Zimní salát, ozimou hlávkovou kapustu a na podzim vysetý špenát přikryjeme na záhonech netkanou textilií, abychom urychlili jejich vývoj a uspíšili sklizeň.

Ve vytápěném skleníku sklízíme ředkvičku.

Do nevytápěného skleníku, fóliovníku nebo studeného pařeniště sejeme ředkvičku a karotku a sázíme raný salát. Před nočními mrazy chráníme tyto prostory tepelnými přikrývkami, před slimáky kelímky s pivem a návnadami na bázi metaldehydu (Slug Pellets aj.).

Do vytápěných skleníků sázíme tyč ková rajčata.

Pro předpěstování sazenic do poloteplého pařeniště a tunelových fóliových krytů vyséváme do kelímků salátové okurky a zeleninovou papriku.

Do pařeniště vysejeme listový salát a jarní štěrbák pro předpěstování saze nic na venkovní záhony.

Do truhlíků nebo do pařeniště přepichujeme semenáčky zeleniny vyseté v minulém měsíci.

V teplejších oblastech můžeme za příhodného počasí a stavu půdyvysévat na záhony kořenovou zeleninu, cibuli, mák, hrách, špenát, mangold, kopr a lebedu a sázet sazečku cibule, šalotku a česnek.

Záhony osázené na podzim česnekem přikryjeme netkanou textilií na ochranu proti mouše houbomi1ce česnekové, jejíž larvy poškozují mladé rostliny. Stejně tak chráníme záhony osázené cibulovou sazečkou. K ochraně lze použít i přípravky Basudin, Karate, Sumithion aj. Jarní česnek vzchází později a nebývá škůdcem napadán, takže ochranu nepotřebuje.

Sázíme topinambury, které jsou mrazuvzdorné a jejichž hlízy se doporučují pro diabetiky.

Do nevytápěných krytých prostor sázíme rané košťá1oviny.

Do kelímků sejeme melouny pro předpěstování sazenic do nevytápěných krytých prostor.

Za příznivého stavu půdy sázíme na venkovní záhony vytrvalou zeleninu, kořeninové a léčivé rostliny (libeček, reveň, tymián, meduňku aj.).

Do vytápěných skleníků sázíme koncem měsíce melouny.

V teplých oblastech začínáme za příznivého počasí sázet na venkovní záhony raný salát, rané košťá1ové druhy zeleniny a brambory. Sazenice zeleniny mají být otužované proti nočnímu chladu a dennímu slunci.

Vysazené košťá1oviny přikryjeme netkanou textilií na ochranu proti plodomorce zelné, jejíž larvy poškozují vegetační vrcholy, takže rostliny pak nevytvoří konzumní část; nejvíc trpí květák.

Pro předpěstování sazenic vyséváme do pařeniště letní košťáloviny.

V chladnějších oblastech dáme předklíčit rané brambory.

Na záhon sejeme bob zahradní.

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00