Višně

Višně
Višně - Érdi Bötermö

Érdi Bötermö

Doba sklizně: 4. tt (2.7 – 12.7)
Kyselka
Samosprašná kyselka se sladce navinulou chutí a středně velkými plody. Vhodná pro přímý konzum i ke zpracování. Plody nepraskají a jsou odolné proti monilióze. Nejlépe se jí daří v teplejších polohách.

Višně - Érdi Jubileum

Érdi Jubileum

Doba sklizně: 2. pol. června
Samosprašná odrůda. Černé višně, které lze skladovat. Odolná vůči jarním mrazíkům, částečně odolná monilóze.

Višně - Fanal

Fanal

Doba sklizně: 6. – 7. tt (26.7 – 20.8.)
Pozdní kyselka
Plod je velký, slupka je tmavě červená, dužnina je také tmavě červené barvy, v chuti kyselá až nakyslá, aromatická, dobrá s typicky višňovou chutí. Odrůda je vhodná ke zpracování (na přímý konzum jsou plody příliš kyselé).Celkově velmi nenáročná. Samosprašná.

Višně - Favorit

Favorit

Doba sklizně: 4. tt (2.7 – 12.7)
Plody jsou velké, kulovité, karmínově červené barvy. Dužnina je měkká, výborné chuti. Růst střední, vytváří oválné koruny. Není náchylná k zimním mrazíkům. Odrůda je převážně samosprašná, je vhodným opylovačem.

Višně - Gerema

Gerema

Doba sklizně: 6. tt (26.7. – 8.8.)
Samosprašná odrůda. Vysoce úrodná. Velké, tmavě červené plody, které jsou pevné a odolné vůči prasknutí. Odolná vůči jarním mrazíkům.

Višně - Griotela

Griotela

Doba sklizně: 6. tt (26.7. – 8.8.)
Tato odrůda má převislý charakter. Velmi úrodná odrůda. Jasně červené plody vhodné pro kulinářské účely. Nejvhodnější umístění na slunci v odvodněné půdě.

Višně - Groniasta z Ujfehertoi

Groniasta z Ujfehertoi

Doba sklizně: 7. tt (10.8. – 20.8.)
Samosprašná, velmi pozdní kyselka. Velké plody tmavě červené barvy. Vysoká odolnost proti nízkým teplotám a pukání plodů.

Višně - Lutowka

Lutowka

Doba sklizně: 2. polovina července
Jedna z nejrozšířenějších odrůd višní. Tmavě červené plody. Jedná se o samosprašnou odrůdu. Odolná vůči nízkým teplotám i chorobám.

Višně - Meteor Korai

Meteor Korai

Doba sklizně: 2. – 3. tt.
Samosprašná odrůda vhodná jako opylovač. Červené plody. Hojná, pravidelná plodnost. Vhodná do všech oblastí. Vhodná na výrobu vína a likérů.

Višně - Morela pozdní

Morela pozdní

Doba sklizně: 6.tt (26.7. – 8.8.)
Roste na lehkých i těžších půdách. Na suchých stanovištích jsou plody malé. Daří se i ve vyšších polohách, ovšem plody dozrávají později. Vyžaduje dobrou výživu. Plodnost je neobyčejně raná, velmi vysoká, pravidelná. Plody jsou středně velké, chuť je trpce nakyslá až kyselá. Odrůda je vhodná zejména ke zpracování.

Višně - Morellenfeuer

Morellenfeuer

Doba sklizně: 7. tt (10.8. – 20.8.)
Samosprašná odrůda vhodná i do vyšších poloh. Růst stromu je střední, později slabý, koruny jsou malé. Plodnost je raná, vysoká a pravidelná. Plody jsou středně velké, tmavě hnědočervené. Dužnina je měkká, tmavě červená, velmi šťavnatá, silně barví. Chuť navinulá až kyselá.Velmi odolná vůči mrazům, při déle trvajících deštích plody nepraskají.

Višně - Ujfehertoi Furtos

Ujfehertoi Furtos

Doba sklizně: polovina července
Kyselka
Velmi pozdní samosprašná kyselka. Plody velké, sladce navinulé chuti. Odolnost proti nízkým teplotám a pukání plodů vysoká.

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00