Třešně

Třešně
Třešně - Burlat

Burlat

Doba sklizně: 2. tt (8.6 – 18.6)
Tmavá polochrupka
Stromy kvetou středně raně a jsou cizosprašné. Plod je větší, tvar je kulovitý až srdčitý, mírně hrbolatý. Stopka je krátká až středně dlouhá, dobře se odděluje od plodu. Dužnina je středně tuhá až tužší, světle červená, v plné zralosti červená. Je velmi šťavnatá. Šťáva barví středně silně. Chuť má navinule sladkou, aromatickou, velmi dobrou. Plodnost je raná, středně vysoká a pravidelná. Vhodná odrůdapro sušší oblasti a polohy, kde se nevyskytují pozdní jarní mrazíky. Plody jsou výborné pro konzum v čerstvém stavu. Hodí se i pro kompotování.

Třešně - Donissenova

Donissenova

Doba sklizně: 4. – 5. tt
Chrupka
Cizoprašná třešeň s velkou a pravidelnou plodností. Slupkaidužninažlutá. Kvete pozdě. Velmi odolná proti mrazu.

Třešně - Karešova

Karešova

Doba sklizně: 2. tt (8.6 – 18.6)
Tmavá srdcovka
Vytváří velké, rozložité koruny. Plodnost je raná, vysoká a pravidelná. Dužnina je tmavočervená, šťavnatá, navinule sladká, velmi dobré chuti. Plody mají dobrou odolnost proti monilioze.

Třešně - Kaštánka

Kaštánka

Doba sklizně: 2. tt (8.6 -18.6)
Srdcovka
Raná srdcovka. Dužnina plodů je měkká, tmavě červená, aromatická, navinule sladká, vynikající chuti. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke kompotování. Plodnost je raná, velmi vysoká a pravidelná. Plody nebývají napadány moniliovou hnilobou a jsou odolné vůči praskání při déletrvajících deštích. Díky ranému zrání unikají i napadení vrtulí třešňovou.

Třešně - Kordia

Kordia

Doba sklizně: 5. -6. tt (14.7. – 8.8)
Tmavá chrupka
Pozdní velkoplodá tmavá chrupka. Dužnina je tuhá, tmavě červená. Chuť je navinule sladká, velmi dobrá. Brzy nastupuje do plodnosti aplodnost je pravidelná a dobrá.

Třešně - Lapins

Lapins

Doba sklizně: přelom července – srpna
Chrupka
Chrupka s velkými plody a pravidelnými vysokými výnosy. Plody temně červené, sladké.

Třešně - Napoleonova

Napoleonova

Doba sklizně: od cca 14.7. do 8.8.
Chrupka
Stromy silněji rostou a jsou dosti husté. Je cizosprašná, vhodný opylovač je Karešova, Stella, Van a Vanda. Plodem je chrupka, je větší velikosti. Hodně odolná vůči zimním mrazům. Květy středně citlivé vůči jarním mrazíkům. Vyžaduje ochranu proti vrtuly třešňové.

Třešně - Regina

Regina

Doba sklizně: 6. – 7. tt
Tmavá chrupka
Cizoprašná, tmavá, pozdní chrupka. Středně velké, tmavě červené plody. Červená dužnina sladké chuti. Vysoká odolnost proti praskání plodů za deště.

Třešně - Rivan

Rivan

Doba sklizně: 1. tt přelom května a června
Tmavá srdcovka
Velmi raně zrající třešeň. Slupka tmavá, pevná. Dužnina je měkčí, tmavě červená, sladce navinulá. Odrůda je odolná proti zimním mrazíkům, květy dosti odolné proti jarním mrazíkům. Odolná vůči moniliové hnilobě plodů.

Třešně - Sam

Sam

Doba sklizně: 5 tt
Chrupka
Cizosprašná chrupka s velkým plodem, dužnina je tuhá, chuť je sladká, aromatická, dobrá.

Třešně - Stella

Stella

Doba sklizně: 5 tt (14.7. – 24.7.)
Chrupka
Samosprašná chrupka slabšího růstu. Plodí brzy a hojně. Dužnina plodů je středně pevná, sladce navinulá, dobré chuti.

Třešně - Těchlovan

Těchlovan

Doba sklizně: 5 tt (14.7. – 24.7.)
Tmavá chrupka
Je to tmavá, velkoplodá chrupka. Plodnost je velmi velká. Květy jsou dobře odolné vůči mrazům. Odolnost plodů proti praskání je velká. Plody jsou vhodné pro stolní použití i průmyslové zpracování. Kvete středně pozdě. Plody jsou velké až velmi velké, široce kulovité až srdčité. Slupka je středně pevná, lesklá, tmavě karmínově červená se světlejšími tečkami a čárkami. Dužnina je tuhá, masově červená se světlejšími žilkami, šťavnatá, sladce navinulá, velmi dobrá.

Třešně - Van

Van

Doba sklizně: 5. – 6. tt (14.7. – 8.8.)
Tmavá chrupka
Pozdní tmavá chrupka. Plod je velký, dužnina karmínově červená. Chuť sladce navinulá, aromatická. Vhodná pro přímý konzum i zpracování. Vyžaduje ochranu proti vrtuli třešňové

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00