Jabloně

Jabloně
Jabloně - Angold

Angold

Doba sklizně: 2/2 září -zač. října
Plody jsou velké, kulovité až kulovitě kuželovité, pravidelné; slupka je hladká, lesklá, středně tlustá, zelenavě žlutá, žíhaná jasně červenou krycí barvou. Dužnina je krémová, chruplavá a velmi šťavnatá. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladká. Odrůda je vhodná pro tvarování štíhlých vřeten a stěn. Plodnost je raná, vysoká a pravidelná. Plody i listy jsou odolné proti strupovitosti. Padlím trpí jen málo.
Doba konzumace: listopad – březen

Jabloně - Bohemia

Bohemia

Doba sklizně: září – říjen
Zimní odrůda. Plody sladké, šťavnaté, aromatické. Výborná odrůda s vysokou a pravidelnou plodností.
Doba konzumace: začátek listopadu – březen

Jabloně - Daria

Daria

Doba sklizně: srpen
Letní odrůda jabloně. Plody jsou středně velké, kuželovité s jasně červeným líčkem. Chuť plodů je vynikající, sladce navinulá, příjemně kořenitá. Dužnina šťavnatá. Plodnost stromů je brzká a pravidelná.
Doba konzumace: srpen

Jabloně - Denár

Denár

Doba sklizně: polovina září
Zimní odrůda. Žlutoplodá odrůda bez rzivosti, značně odolná ke strupovitosti. Vhodná pro vyšší polohy.
Doba konzumace: listopad – prosinec

Jabloně - Discovery

Discovery

Doba sklizně: první polovina srpna
Letní odrůda. Je středně raná. Plody jsou střední až menší. Barva zelenavě-krémová později krémově žlutá. Chuť má sladce navinulou. Odolné proti padlým, netrpí strupovitostí.
Doba konzumace: druhá polovina srpna – září

Jabloně - Florina

Florina

Doba sklizně: pol. září – zač. října
Plodnost je velmi raná, v teplejších oblastech dosti vysoká a pravidelná. Spolehlivě rezistentní proti strupovitosti, která se vyznačuje dlouhou vegetační dobou a pozdní dobou zrání. Zimní odrůda, plody jsou středně velké až větší. Základní žlutou barvu překrývá červeno-fialová. Dužnina je bílá, křehká, aromatická a nasládlá. Do plodnosti nastupuje brzy.
Doba konzumace: listopad – únor

Jabloně - Gala

Gala

Doba sklizně: září – říjen
Růst stromů je střední, později slabší. Plody jsou střední až menší s pevnou dužninou. Chuť plodů je sladší, mírně aromatická, velmi dobrá. Jedná se o vzhlednou a chuťově velmi dobrou odrůdu. Je vhodná pro teplejší stanoviště s dobrou půdou a dostatkem vláhy.
Doba konzumace: prosinec – únor

Jabloně - Gloster

Gloster

Doba sklizně: polovina října
Zimní odrůda. Květy jsou hodně odolné vůči pozdním jarním mrazíkům. Plody jsou červené barvy, válcovitého až kuželoviého tvaru. Plodnost vysoká a pravidelná.
Doba konzumace: leden – duben

Jabloně - Goldrush

Goldrush

Doba sklizně:konec října
Zimní odrůda. Plody jsou žlutozelené. Pravidelná a vysoká úrodnost. Odolná vůči strupovitosti i spále růžovitých. Lze pěstovat bez chemických postřiků.

Jabloně - Goldstar

Goldstar

Doba sklizně: polovina října
Plody jsou středně velké, žluté. Dužnina je jemná, aromatická, sladce navinulá, velmi dobrá. Rezistentní ke strupovitosti, odolný proti padlí. Vhodná do středních i vyšších poloh.
Doba konzumace: listopad – březen

Jabloně - Gold Bohemia

Gold Bohemia

Doba sklizně: září – říjen
Zimní odrůda, plody jsou žluté, sladké, aromatické. Jinak viz. Bohemia
Doba konzumace: prosinec – duben

Jabloně - Golden Delicious

Golden Delicious

Doba sklizně: konec září – polovina října
Zimní odrůda náročnější na stanoviště (vhodná do teplejších poloh) a vhodná provšechny tvary. Často se pěstuje ve stěnách nebo jako štíhlé vřeteno, jelikož při detailním řezu má více kvalitnější plody. Plodnost je raná, na vhodném stanovišti vysoká a pravidelná. Dužnina plodu je pevná, jemná ašťavnatá. Chuť je navinule sladká. Odrůda je náchylnější ke strupovitosti.
Doba konzumace: listopad – duben

Jabloně - Granny Smith

Granny Smith

Doba sklizně: listopad
Zimní odrůda. Vyznačuje se sladkokyselou chutí. Plody jsou zelené, středně velké. Slupka je pevná sytě zelená. Dozrává pozdně, vhodná pro uskladnění. Vhodné umístit na slunce do živné, vlhké a propustné půdy.

Jabloně - Idared

Idared

Doba sklizně: konec října
Pozdně zimní odrůda s brzkou, pravidelnou a vysokou plodností. Plody velké s jasně červeným líčkem na většině povrchu plodu. Dužnina je křehká, šťavnatá, sladce navinulé chuti.
Doba konzumace: únor – duben

Jabloně - James Grieve

James Grieve

Doba sklizně: konec srpna
Plody středně velké, kulovité, žluté. Odolnost proti mrazu dobrá. Strupovitostí a padlím trpí velmi slabě.
Doba konzumace: srpen – září

Jabloně - James Grieve Red

James Grieve Red

Doba sklizně: konec sprna – začátek září
Letní, podzimní odrůda. Středně velké až menší plody žluto-červené. Dužnina je bílá, jemná a šťavnatá. Dobrá odolnost vůči mrazu. Strupovitostí trpí slabě.
Doba konzumace: po sklizni

Jabloně - Jonagold

Jonagold

Doba sklizně: začátek října
Zimní odrůda. Plod je středně velký, kuželovitého tvaru. Základní barva zelenožlutá s červeným líčkem. Dužnina je nasládlá, středně šťavnatá a aromatická. Vhodnější do teplých a středně teplých oblastí.
Doba konzumace: prosinec – duben

Jabloně - Jonagored

Jonagored

Doba sklizně: konec září
Zimní odrůda. Červené, velké plody. Jedna z nejlépe chutnajících odrůd jablek. Odrůda vhodná do teplých poloh. Vysoké nároky na chemickou ochranu. Nízká odolnost proti napadení houbovými chorobami.

Jabloně - Julie

Julie

Doba sklizně: 2/2 července – začátek srpna (dle polohy)
Plody jsou červené, se silnou a pevnou slupkou, odolné vůči otlačení. Stromy odolné vůči padlí a strupovitosti. Plodnost raná, vysoká a pravidelná. Kříženec Golden Delicious a Topaz.
Doba konzumace: 2/2 července – začátek srpna (dle polohy)

Jabloně - Luna

Luna

Doba sklizně: polovina října
Rezistentní ke strupovitosti, málo náchylná na padlí. Plody jsou žluté někdy překryté oranžovým líčkem. Dužnina je nažloutlá, pevná, šťavnatá.
Doba konzumace: listopad – duben

Jabloně - Melodie - rezistent

Melodie - rezistent

Doba sklizně: říjen
Zimní odrůda s brzkou a vysokou plodností. Plody jsou středně velké, jasně červené barvy. Dužnina je jemná, velmi šťavnatá, mírně navinulá až nakyslá, osvěžující dobrá. Rezistentní odrůda. Nenáročná na stanoviště, vhodná i do vyššších poloh.
Doba konzumace: prosinec – březen

Jabloně - Mitchgla

Mitchgla

Doba sklizně:konec záříPodzimní odrůda. Plody s červeným mramorováním. Výborná chuť. Trpí strupovitostí. Málo nachylná na padlí. Vyžaduje teplé umístění.

Jabloně - Nabella

Nabella

Doba sklizně: polovina září – začátek října
Pěstitelsky nenáročná odrůda. Plody i listy jsou odolné proti strupovitosti a stromy netrpí ani padlím. Plodnost je středně raná, dosti vysoká a pravidelná. Plody mají nadprůměrnou velikost, Základní barva je světle žlutá. Krycí barva je karmínová, při plném vyzrání až tmavě karmínová. Dužnina je krémově žlutá, jemná, šťavnatá a má velmi dobrou navinule sladkou chuť a příjemné aróma.
Doba konzumace: po sklizni – do Vánoc

Jabloně - Průsvitné letní

Průsvitné letní

Doba sklizně: konec července – začátek srpna
Plody jsou kuželovité až kulovité. Stromy světle zelené až žluté. Odolnost proti mrazu vysoká. Náchylné na padlí a strupovitost. Cizosprašná odrůda (vhodný opylovač James Grieve).
Doba konzumace: konec července – začátek srpna

Jabloně - Rajka - rezident

Rajka - rezident

Doba sklizně:konec října Růst stromůje bujný. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Plody jsou středně velké, chuť navinule sladká. Dužnina je středně šťavnatá, aromatická. Odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí. Je rezistentní proti strupovitosti, padlím netrpí.Doba konzumace:prosinec-březen

Jabloně - Red Top

Red Top

Doba sklizně: říjen
Velký až středně velký plod sytě červené barvy. Dužnina je pevná, středně šťavnatá. Není odolná proti strupovitosti. Slabá náchylnost na padlí.

Jabloně - Rosana

Rosana

Doba sklizně: konec září
Zimní odrůda. Jemná, velmi chutná dužnina. Velké, kulovité, červené plody. Vhodná i do vyšších poloh. Vyžaduje dobrou výživu a závlahu.
Doba konzumace: září – březen

Jabloně - Rozela

Rozela

Doba sklizně: konec září
Zimní odrůda. Rezistentní ke strupovitosti. Plody jsou červené barvy. Dužnina je sladká, nažloutlá, výrazně aromatická.

Jabloně - Rubín

Rubín

Doba sklizně: září – říjen
Zimní odrůda bujnějšího růstu, vhodná do všech oblastí. Plody jsou velké, dužnina je křehká, šťavnatá, aromatická a sladké chuti. Plodnost je dobrá a pravidelná. Stromy jsou středně odolné proti napadení houbovými chorobami.
Doba konzumace: listopad – únor

Jabloně - Rubinola - rezistent

Rubinola - rezistent

Doba sklizně: začátek října
Plody jsou středně velké, červené. Dužnina je křehká, šťavnatá, aromatická, navinule sladká, velmi dobrá. Vhodná do všech poloh.
Doba konzumace: listopad – březen

Jabloně - Selena - rezistent

Selena - rezistent

Doba sklizně:druhá polovina září Podzimní až raně zimní odrůda vhodná především do chladnějších a vlhčích oblastí. Plody jsou střední až větší, kulovité. Slupka je zelenavě žlutá nebo krémová, překrytá tmavě červenou krycí barvou. Dužnina je velmi jemná, šťavnatá, aromatická, sladší velmi dobré chuti. Plodnost je velmi raná, vysoká, pravidelná.Doba konzumace:říjen-leden

Jabloně - Spartan

Spartan

Doba sklizně: druhá polovina září
Zimní odrůda do úrodných, dostatečně vlhkých půd. Je citlivá ke strupovitosti. Plodnost je hojná, ale střídavá, pokud není prováděna probírka plodů nebo udržovací řez. Plody jsou střední, kulovité, ojíněné. Dužnina je křehká, šťavnatá, navinule sladká, aromatická, velmi dobrá.
Doba konzumace: listopad – leden

Jabloně - Šampion

Šampion

Doba sklizně:konec záříPodzimní až raně zimní odrůda vhodná do všech poloh. Plody jsou středně velké s červeným žíháním. Dužnina je jemná, velmi šťavnatá, sladce navinulá.Doba konzumace:říjen-prosinec

Jabloně - Šampion Reno II

Šampion Reno II

Doba sklizně: září – říjen
Podzimní odrůda.Plody jsou velké, výrazně červeně vybarvené, chuť je nasládlá. Odrůda je velmi plodná. Stromy vyžadují pravidelnou probírku plůdků a zmlazování.
Doba konzumace: listopad – leden

Jabloně - Topaz - rezistent

Topaz - rezistent

Doba sklizně:začátek říjnaZimní odrůda s atraktivními plody a šťavnatou dužninou. Plodnost brzká a pravidelná. Chuť je sladce navinulá, šťavnatá, aromatická, křehká konzistence. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti.Doba konzumace:leden-duben

Jabloně - Bolero

Bolero

Doba sklizně:polovina září Zelenožluté plody, šťavnaté. Vhodná pro slunná stanoviště a všechny typy zahradních půd. Dorůstá do 2,5m. Cizosprašná.Doba konzumace:polovina září

Jabloně - Flamenco

Flamenco

Doba sklizně: začátek října
Plody jsou tmavě červené. Vhodná pro slunná stanoviště a všechnytypy zahradních půd. Dorůstá do 2,5m. Cizosprašná.
Doba konzumace: prosinec – leden

Jabloně - Greencats

Greencats

Doba sklizně: polovina září
Zimní odrůda. Středně velké až velké plody. Výrazněn zelená a pevná slupka. Křupavá dužnina s množstvím šťávy. Sladkokyselá chuť. Odolné strupovitostí, padlí.

Jabloně - Pidi

Pidi

Doba sklizně: srpen – září
Vzrůstnost slabá, plod velký. Základní barva zelenožlutá, krycí červená, rozmytá. Dužnina bílé barvy, měkké konzistence, středně šťavnatá, sladce navinulá.
Doba konzumace: říjen – listopad

Jabloně - Polka

Polka

Doba sklizně: konec září
Plody jsou červeno-zelené. Vhodná pro slunná stanoviště a všechny typy zahradních půd. Dorůstá do 2,5m. Cizosprašná.
Doba konzumace: konec září

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00