Kdo by nemiloval vůni LEVANDULE ?

Vůně levandule navozuje harmonii a na zahradě nejen krásně vypadá, ale také sytí včely, motýly a čmeláky. Usušené květy vkládáme mezi oblečení v šatníku, protože toto aroma odpuzuje šatní moly a oblečení krásně provoní. Květy využijeme jako koření v kuchyni, ale také můžeme připravit uklidňující nálev, který zároveň poslouží jako pečující pleťová voda i kondicionér na vlasy. Levadule se přidává do směsí proti bolestem hlavy, nespavosti, nervozitě a závratím, mírně snižuje krevní tlak, pomáhá při revmatických bolestech a má povzbuzující účinek.

Má ráda sluníčko. Zvládne i  polostín, ale bude méně kvést a vonět. Vyhovující jsou hlinitopísčité půdy. Nesnáší přemokření a substrát můžeme nechat téměř vyschnout. Při pěstování v nádobách je rovněž podmínkou propustný substrát a  květináč musí být pro správný vývoj rostliny, alespoň dvojnásobné šířky. Dno opatříme silnou vrstvou drenáže (štěrku, perlitu, keramzitu) a naplníme speciálním substrátem pro bylinky.

Levandule bez problémů přečká zimu, neublíží jí ani silnější mrazy. Ovšem určitě se neobejde bez správně provedeného řezu!

 

Zde je malá ukázka levandulí, které si můžete vybrat v našem zahradním centru.

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00