Hortenzie velkolistá x hortenzie latnatá

Kouzelným květům hortenzie prostě podlehnete. Získají si vás svými magickými odstíny barev. Oblíbenost získali nejen pro pestrobarevné variace, ale také pro své bohaté květenství. 

Odrůdy hortenzie se liší velikostí, barvou, tvarem květu. Mezi nejznámější druhem této skupiny je hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla).

Hortenziím se daří na slunci i v polostínu, potřebují ale stále mírně vlhkou půdu s nízkým pH. Modrý odstín je podmíněný kyselou půdní reakcí v rozmezí 3,5 až 4,5 a také dostatkem volně přístupných iontů hliníku v půdě. Musíme tedy přihnojovat  speciálními hnojivy. 

Důležité je podzimní zazimovaní, protože pokud zmrzne, v následujícím roce nekvete skoro vůbec. Na jaře odstraníme pouze namrzlé či suché výhony.

Další, méně známé hortenzie – patří hortenzie pilovitá (hydrangea serrata), stromečkovitá (arborescens), dubolistá (quercifolia), řapíkatá (petiolaris) a další.

Hortenzie latnatá 

Hortenzii latnaté se daří jak na sluníčku, tak i v mírném polostínu. Potřebuje kyprou, dobře propustnou půdu bohatou na humus. Nevyžaduje kyselou půdu jako hortenzie velkolistá.

Dorůstá až do výšky 1-2,5 metru. 

Okouzlí vás bílými a narůžovělými krásně velkými květy. Květy jsou velké 20 – 30 cm a rozkvétají uprostřed léta.       

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00