Hortenzie velkolistá

Hortenzie velkolistá

Hortenzie si Vás získají svými magickými odstíny barev, které se v průběhu jejich kvetení mění. Oblíbenost si získaly nejen pro pestrobarevné variace, ale také pro své bohaté květenství. Odrůdy hortenzie se liší velikostí, barvou, tvarem květu. Mezi nejznámější patří hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla).
Hortenziím se daří nejlépe v polostínu, potřebují ale stále mírně vlhkou půdu s nízkým pH. Modrý odstín je podmíněný kyselou půdní reakcí v rozmezí 3,5 až 4,5 a také dostatkem volně přístupných iontů hliníku v půdě. Musíme tedy přihnojovat  speciálními hnojivy. 

Ideální podmínky pro pěstování hortenzie velkolisté

  • Nejlépe se jí daří v polostínu, na stanovišti chráněném před větrem a celodenním sluncem.
  • Potřebují kyprou, dobře propustnou půdu bohatou na humus a mírně kyselou. Může být
    i neutrální, ovšem bez nižšího pH se nedočkáte modré barvy květů.  V žádném případě nesmí být v půdě vápník.
  • Dorůstá do výšky až 3 m.
  • Kvete od června do srpna.

Lze pěstovat hortenzii v květináči na terase nebo na balkóně?

Ano. Pokud hortenzie dostane správné podmínky pro pěstování v květináči, můžete ji pěstovat i v nádobě. Vždy volte nádobu výrazně větší, aby měla květina prostor pro dobré zakořenění a další růst. Na dno květináče umístěte nejprve vrstvu keramzitu pro odvod přebytečné vody a hortenzii zasaďte do substrátu určeného přímo pro hortenzie. Stejně jako při sázení do země platí, že hortenzii velkolisté vybíráme polostinné stanoviště, na celodenním slunci by jim hrozí úpal.

Přijďte si vybrat hortenzii k nám, nabídka je široká včetně doprovodného výsadbového materiálu jako jsou substráty, hnojivo, …

 

 

 

 

     

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00