Cibuli ze sazečky a podzimní česnek již nezavlažujeme. Jejich dozrání v sušší půdě podpoří lepší skladovatelnost.
Počátkem měsíce ještě můžeme vysévat keříčkové fazoly na sklizeň lusků.
Průběžně vylamujeme zálistky u tyčkových rajčat, u keříčkových je ponecháme.
Z nevytápěných skleníků a fóliovníků sklízíme plodovou zeleninu. Při slunném a teplém počasí chráněné prostory vydatně větráme a stíníme.
Okurky, rajčata a papriky ve skleníku chráníme proti mšicím, třásněnkám a molicím přípravky Pirimor, Actellic a Applaud.
Celer ošetříme za vlhkého počasí Kuprikolem proti houbové skvrnitosti listů. Po 14 dnech postřik opakujeme.
Sklízíme cibuli ze sazečky, jakmile nať u dvou třetin rostlin sama polehne, a podzimní česnek, když se stvoly s palicemi narovnají. Nepaličák sklízíme zpravidla o něco dříve. Dále sklízíme hrášek, rané košťáloviny a rané brambory.
Záhony s podzimními košťálovinami chráníme netkanou textilií před dřepčíky a plodomorkou zelnou, jejíž larvy poškozují vegetační vrcholy, takže se netvoří užitkové části pro sklizeň.
Záhony uvolněné po sklizni rané zeleniny využíváme pro pěstování podzimních druhů a odrůd, jako jsou salát, endivie, pekingské zelí, ředkve, ředkvičky, hlávková čekanka, fenykl sladký, špenát aj., nebo rostlin na zelené hnojení (pelušky, luskoobilní směsky, hořčice, svazenky aj.).
Z venkovních záhonů začínáme ve druhé polovině měsíce sklízet plodovou zeleninu (rajčata, okurky, zeleninové tykve, fazolové lusky), letní salát, karotku aj.
Za sucha zeleninu vydatně zavlažujeme. Druhy náchylné k houbovým chorobám (rajčata, okurky, celer) zaléváme zásadně konví bez růžice ke kořenům rostlin.
Při vlhkém počasí ošetřujeme rajčata, okurky a cukrové melouny proti plísňovým chorobám Kuprikolem, případně jiným přípravkem s krátkou ochrannou lhůtou. U okurek je použití některých přípravků omezeno co do počtu opakování.
Za sucha proléváme kompost vodou, nebo ještě lépe močůvkou, zkvašeným drůbežím trusem či roztokem vícesložkových hnojiv.
Zeleninu náročnou na živiny (pozdní košťáloviny, celer, pár aj.) přihnojíme roztokem plného průmyslového hnojiva s přídavkem ledku nebo zkvašeným drůbežím trusem. Přihnojíme rovněž chřest a reveň, aby vytvořily silné rostliny se zásobou živin v kořenech pro příští rok.
Vysejeme špenát pro podzimní sklizeň.
OTEVÍRACÍ DOBA