Slivoně

Slivoně
Slivoně - Althanova

Althanova

Doba sklizně: 2/2 srpna (vydrží 2 týdny na stromě)
RenklódaCizosprašná renklóda nenáročná na stanoviště. Plody jsou velké, kulaté, mají fialově načervenalou barvu. Dužnina je pevná, šťavnatá, navinule sladké a výborné chuti. Dobře odlučitelná od pecky. Stromy jsou středně odolné vůči zimním mrazům.

Slivoně - Čačanská lepotica

Čačanská lepotica

Doba sklizně: 1. pol. srpna
PološvestkaJedná se o kvalitní a velmi úrodnou pološvestku. Plody jsou velké a mají přitažlivý vzhled. Jsou vhodné jak pro přímý konzum,tak i pro kuchyňské zpracování.

Slivoně - Čačanská Najbolja

Čačanská Najbolja

Doba sklizně: polovina srpna
Velmi úrodná pološvestka. Koruna stromu je široce pyramidální. Plody jsou velmi velké, oválné a tmavě modré. Je spolehlivě tolerantní k Šarce. Je cizosprašná, vhodným opylovačem je Stanley nebo Čačanská lepotica.

Slivoně - Domácí velkoplodá

Domácí velkoplodá

Doba sklizně: 1. – 2. dekáda září
Pozdní švestkaSamosprašná klasická odrůda švestky. Plody jsou malé až středně velké, dužnina je žlutavě zelená, sladká typicky švestková. Vhodná i pro výrobu domácí pálenky.Její nevýhodou je vysoká citlivost vůči šarce.

Slivoně - Empress

Empress

Doba sklizně: od poloviny do konce září
Vhodná do teplých a středních oblastí. Žlutá chutná dužnina. Tmavě modrý, oválný plod.

Slivoně - Fruco

Fruco

SLOUPOVITÁ ODRŮDA
Doba sklizně: 14 dní před Imperial
Středně pozdní odrůda. Tmavěmodré plody. Šťavňatá žlutá dužnina. Dorůstá do výšky 2,5 m.

Slivoně - Gabrovská

Gabrovská

Doba sklizně: konec srpna – začátek září
Odrůda podobná plodem, chutí i vlastnostmi Domácí švestce. Chuť je sladká, aromatická. Dužnina dobře odlučitelná od pecky. Vysoce odolná vůči šarce. Částečně samosprašná – dobrým opylovačem jsou Stanley nebo Čačanská lepotica. Vhodná pro přímí konzum, sušení i pálení.

Slivoně - Haganta

Haganta

Doba sklizně: polovina září
ŠvestkaVelmi plodná, cizosprašná odrůda tolerantní k šarce švestek. Plody jsou velké, chutné, dužnina je dobře odlučitelná od pecky. Odrůda je vhodná pro přímý konzum i na pálení.

Slivoně - Hanita

Hanita

Doba sklizně: konec srpna – začátek září
PološvestkaPlody střední,protáhle vejčité, fialově modré, dobře odlučitelné od pecky. Šťavnaté, navinule sladké, aromatické, výborné. Vysoce cukernaté. Plodí brzy, pravidelně a hojně. Universální použití -přímý konzum, sušení, mražení, zavařování, pálení.

Slivoně - Hollywood

Hollywood

Samosprašná odrůda. Nádherné bílo -růžové květy. Velké červené plody. Sladce navinulá chuť. Mrazuvzdorná, tolerantní proti šarce.

Slivoně - Imperia

Imperia

SLOUPOVITÁ ODRŮDA
Doba sklizně: září
Samosprašná, odolná odrůda, brzy plodící. Plody mají modrou slupku a žlutou dužninu.

Slivoně - Jojo

Jojo

Doba sklizně: začátek září
PološvestkaVelmi chutná pološvestka. Má středně velké až velké, protáhle oválné plody se světle žlutou dužninou, dobře odlučitelnou od pecky. Chuť je sladce nakyslá harmonická. Plodnost je brzká, velmi velká a pravidelná. Má vysokou odolnost proti mrazu.

Slivoně - Katinka

Katinka

Doba sklizně: polovina srpna
PološvestkaVelmi raná odrůda se středně velkými plody, které mají velmi dobroudužninu, dobře oddělitelnou od pecky. Do plodnosti nastupuje brzy. Plodnost je velká a pravidelná. Odolnost proti napadení šarkou švestek je vysoká. Plody se uplatní jako stolní ovoce i na konzervování.

Slivoně - Malvazinka

Malvazinka

Doba sklizně: polovina srpna
Růžová až tmavě červená renklóda. Plod je kulatý. Chuť je šťavnatá, sladce navinulá. Nejvhodnější jsou teplá stanoviště s kvalitní půdou

Slivoně - Nancyská mirabelka

Nancyská mirabelka

Doba sklizně :druhá polovina srpna
MirabelkaSamosprašná, chutná odrůda vhodná pro přímý konzum i zpracování. Plody jsou malé, kulovité, žluté barvy, sladké, příjemně aromatické chuti. Stromy plodí hojně a pravidelně. Odrůda je velmi odolná proti virové šarce a proti houbovým chorobám.

Slivoně - Opál

Opál

Doba sklizně: začátek srpna
SlívaVelmi raná slíva. Světle fialové plody, dužnina žlutá a šťavnatá. Pecka jde středně od dužniny.

Slivoně - Presenta

Presenta

Doba sklizně: konec září – zač. října
PološvestkaSamosprašná, pozdní odrůda, výborné sladké chuti. Pecka dobře odlučitelná. Vhodná pro teplejší stanoviště. Její středně velké oválné plody mají žlutou středně šťavnatou dužninu, dobře oddělitelnou od pecky. Chuť je navinule sladká, aromatická, dobrá. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Odolnost proti mrazu je vysoká.

Slivoně - President

President

Doba sklizně: září / říjen
PološvestkaMá velmi velké oválné plody se žlutou,velmi šťavnatou, dobře oddělitelnou dužninou. Chuť je sladce navinulá, dobrá. Roste středně bujně. Plodnost má brzkou, velkou a pravidelnou. Odolnost proti mrazu a napadení šarkou švestek je střední.

Slivoně - Stanley

Stanley

Doba sklizně: konec srpna – zač. září
PološvestkaOdlučitelnost od pecky velmi dobrá. Tolerantní k šarce. Stromy jsou odolné vůči zimním mrazům. Ve správné zralosti jsou plody vhodné pro přímý konzum. Jinak jsou velmi vhodné pro zmrazování a běžné kuchyňské zpracování. Chuť je navinule sladká, mírně aromatická jen v teplých oblastech a při dobrém vyzrání, v průměru dobrá.

Slivoně - Tegera

Tegera

Doba sklizně: polovina července
PološvestkaMá středně velké plody, chuť je sladce navinulá, aromatická. Roste středně bujně. Velmi raná odrůda. Plodí brzy, hojně a pravidelně. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti napadení šarkou švestek je tolerantní a proti napadení moniliózou je rezistentní.

Slivoně - The Czar

The Czar

Doba sklizně: srpen
Pozdní pološvestka. Samosprašná odrůda. Příjemně sladkokyselá chuť.

Slivoně - Tipala

Tipala

Žlutá švestka
Špendlík. Ranná odrůda, odolná vůči mrazíkům a šarce. Plod žlutý, velký a šťavnatý. Dozrává koncem července až začátkem srpna.

Slivoně - Topfirst

Topfirst

Doba sklizně: červenec
Velmi raná odrůda. Plody středně velké, aromatické. Dužnina ježlutá, šťavnatá, jde dobře od pecky a má výbornou chuť. Růst je středně silný, brzy nastupuje do plodnosti. Odolná vůči houbovým chorobám.

Slivoně - Top Hit

Top Hit

Doba sklizně: konec září – začátek října
PološvestkaOdrůda s velmi velkými plody. Dužnina je zelenavě žlutá až světle žlutá, pevná, šťavnatá, dobře odlučitelná od pecky. Chuť je sladce navinulá, příjemně aromatická, velmi dobrá. Snadno se tvarují jako vřetena nebo do tvaru stěny. Květy jsou částečně samosprašné. Stromy do plodnosti vstupují brzy a přinášejí vysoké apravidelné výnosy. Odrůda je vysoce tolerantní vůči šarce a dosti odolná vůči houbovým chorobám, především proti moniliové hnilobě plodů. Odrůda je však středně citlivá na mrazová poškození stromů zimními mrazy a rovněž na poškození květů pozdními jarnímimrazíky. Není tedy vhodná pro pěstování ve vyšších polohách.

Slivoně - Toptaste

Toptaste

Doba sklizně 2/2 srpna – zač. září
ŠvestkaPlody jsou velké, modré s vynikajícími chuťovými vlastnostmi. Vynikají výbornou harmonickou a příjemně aromatickou chutí, velmi podobnou Domácí švestce. Vyznačují se velmi vysokým obsahem cukrů vplodech. Plody nepadají, jsou vhodné pro přímýkonzum. Pěstitelsky málo náročná, netrpí houbovými chorobami. Vhodná do všech pěstitelských oblastí. Odrůda velmi vhodná na pálení destilátů.

Slivoně - Valor

Valor

Doba sklizně: září
Plody jsou velmi velké, dužnina je žlutozelená až mírně oranžově žlutá. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá. Pecka je dobře odlučitelná od dužniny. Zraje 6 -8 dnů před ’Domácí velkoplodou’. Plodnost je vysoká. Plody jsou vhodné především pro přímý konzum. Za dlouhodobého deště mohou být plody napadány moniliózou. Je samosprašná a ne příliš vhodná do vyšších poloh s množstvím srážek.

Slivoně - Victoria

Victoria

Doba sklizně: konec srpna
Samosprašná odrůda. Středně raná. Vysoká plodnost. Vyžaduje úrodnépůdy.

Slivoně - Wangenheimova

Wangenheimova

Doba sklizně: 2. pol. srpna
PološvestkaStromy kvetou středně pozdně a jsou samosprašné. Odrůda je dobrým opylovačem. Plod je střední velikosti tmavě modré barvy, ze zastíněných partií bývá někdy jen červeně fialový. Dužnina je zelenavě žlutá, u plně vyzrálých plodů s odstínem do oranžova, středně tuhá, šťavnatá a je většinou dobře odlučitelná od pecky. Jedná se o mrazuvzdornou a úrodnou pološvestku vhodnou i do vyšších poloh.

Slivoně - Zelená renklóda

Zelená renklóda

Doba sklizně: polovina srpna
Renklóda
Plody jsou zelené, kulovité. Dobře odlučitelná od pecky. Vyhovují jí sušší a teplejší polohy.

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00