Fungicidy – přípravky proti houbovým chorobám
Insekticidy – přípravky proti škůdcům
Herbicidy – přípravky na plevelné rostliny
Bros – repelenty, odpuzovače
Zdravá zahrada – bio přípravky proti škůdcům i chorobám, bioagens, preventivní prostředky – lepové desky a pásy
Přípravky pro ošetření trávníku – selektivní herbicidy na širokolisté plevele, přípravky proti mechu, trávníkové náplasti, vertikutační směsi
Přípravky pro rostliny ve zhoršených klimatických podmínkách – do sucha hydrogel, zeolit, Symbivit a do mrazu.

JAK NA POSTŘIKY V HORKÝCH DNECH
Jak správně aplikovat přípravky v horkém počasí, aby byly účinné a zároveň nepoškodily rostliny.
Nestříkejte při teplotách nad 25 °C!!
- Při silném slunečním záření může dojít k poškození rostlin z důvodu fytotoxicity, zvláště u přípravků obsahujících oleje (např. Para-Sommer, Promanal Neu, Spruzit Neu) nebo příměsi olejů (např. Movento OD 150, Neem Azal T/S), síry (např. Kumulus WG). Tyto látky nejsou vhodné při vysokém slunečním svitu, protože nejsou UV stabilní.
- Pozor na pyretroidy (např. Trafo WG, Fastac ME, Sanium) – nepoužívejte je při teplotách nad 20 °C, ideálně aplikujte mezi 23–25 °C.
- Ideální doba pro postřik je brzy ráno nebo večer. Večer bývá bezvětří, listy jsou roztažené a dochází k lepšímu vstřebání postřiku. Vyšší vlhkost navíc napomáhá účinnosti přípravku.
- Nepostřikujte za nízké vlhkosti vzduchu (pod 30 %) kapky rychle uschnou a účinnost klesá. Pokud už je nutné postřik provést, porost mírně zavlažte, aby se zvýšila vzdušná vlhkost.
- Ráno pozor na rosu. Menší množství může být výhodou, ale velké kapky rosy mohou způsobit, že postřik z listů rychle steče.
- Příklady přípravků, u kterých je třeba být opatrní: Promanal, Movento, Neem Azal, Kumulus, Fastac, Trafo, Vertimec, a také Sanium.