Meruňky

Meruňky
Meruňky - Bergeron

Bergeron

Doba sklizně: červenec – srpen
Pozdní velkoplodá odrůda s kvalitní dužninou. Růst stromu je střední až slabší. Vysoká odolnost proti mrazu jak ve dřevě,tak u květů.

Meruňky - Early Orange

Early Orange

Doba sklizně: začátek července
Raná odrůda. Zraje 12 dní před Velkopavlovickou. Středně velké plody, žluté barvy s červeným tečkováním. Pevná a šťavnatá dužnina. Odolná proti mrazu.

Meruňky - Goldrich

Goldrich

Doba sklizně: 1. polovina července
Velmi velký plod. Navinule sladká chuť. Vysoká plodnost. Sklízí se 3 dny před Velkopavlovickou. Vysoká odolnost proti mrazu. Vhodná i do okrajových oblastí.

Meruňky - Harcot

Harcot

Doba sklizně: polovina července
Samosprašná raná odrůda. Zraje 7 dní před Velkopavlovickou. Vysoká odolnost proti mrazu a proti šarce. Nenáročná na polohu.

Meruňky - Hargrand

Hargrand

Doba sklizně: 2. polovina července
Pozdní odrůda. Velké plody oranžové barvy. Zraje 2-6 dnů po odrůdě Velkopavlovické. Vhodná do všech pěstitelských oblastí. Vysoká odolnost vůči mrazu a chorobám.

Meruňky - Karola

Karola

Doba sklizně: 1. polovina července
Plod je středně velký, kulovitý, sytě oranžový, z větší části červený. Plodnost je brzká, pravidelná a velká. Dužnina je sytě oranžová, dobře odlučitelná od pecky. Chuť je velmi dobrá, šťavnatá, rozplývavá a sladká. Vysoká odolnost proti mrazu -ve dřevě i v květech.

Meruňky - Leala

Leala

Doba sklizně: 2. polovina července
Je jednou z nejspolehlivěji plodících odrůd sortimentu, protože je odolná proti jarním mrazíkům. Při nepřízni počasí v době kvetení je vhodný postřik protimoniliovému úžehu, na který je citlivější. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná.

Meruňky - Leskora

Leskora

Doba sklizně: začátek července
Velmi raná odrůda, slabě samosprašná. Růst stromu je střední až slabší. Plodí hojně a pravidelně. Plody oválné, středně velké s velmi dobrou, středně pevnou dužninou. Odrůda je vhodná i do okrajových oblastí pro pěstování meruněk. Má vysokou odolnost proti pozdním mrazíkům.

Meruňky - Maďarská

Maďarská

Doba sklizně: 2. polovina července
Nemá ráda výkyvy klimatu, na těžkých a uléhavých půdách trpí asfyxií. Je téměř totožná s Velkopavlovickou meruňkou. Plodí již 4.rokem po výsadbě. Plodnost je poměrně hojná a pravidelná. Velmi raná odrůda. Plody jsou velké, oválné, žlutěoranžové s červeným líčkem. Chuť je navinule sladká, aromatická a výborná. Květy jsou citlivější napozdní jarní mrazíky.

Meruňky - Golden Sun

Golden Sun

Doba sklizně: 2. polovina července
Samosprašná odrůda. Pevné sladké plody. Velmi sladké plody. Vhodná do malých zahrad.

Meruňky - Radka

Radka

Doba sklizně: konec června – začátek července
Velmi raná odrůda, dozrává 20dnů před Velkopavlovickou. Plod je středně velký, dužnina je pevná, v konzumní zralosti rozplývavá. Dobře oddělitelná od pecky. Chuť je dobrá, jemně navinulá. Plodnost je velká, téměř pravidelná. Odrůda je ideální pro přímý konzum.

Meruňky - Paviot

Paviot

Doba sklizně: 2. polovina července
Pozdní odrůda. Brzká, pravidelná plodnost. Sklízí se 7 dní po Velkopavlovické. Středně odolná vůči nízkým teplotám. Vhodná do teplejších oblastí.

Meruňky - Velkopavlovická

Velkopavlovická

Doba sklizně: 2. polovina července
Středně zrající odrůda s velkými plody vynikající chuti. Je citlivá k nízkým teplotám v době květu.

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:
8:00 - 18:00
So:
8:00 - 18:00
Ne:
8:00 - 18:00