Rada na období Pěstování zeleniny.
Ve středních polohách začínáme vysévat na venkovní záhony kořenovou zeleninu, cibuli, mák, hrách, špenát a sázet jarní česnek a sazečku cibule. Při pěstování salátu v chráněných prostorách předcházíme větráním a přiměřenou zálivkou napadení rostlin plísní nebo chorobami působícími zahnívání hlávek. Začínáme s ochranou zeleniny proti plžům. V polovině měsíce sázíme ve středních polohách za klimaticky příznivých podmínek na venkovní záhony sazenice raných druhů zeleniny a předklíčené rané brambory, ve vyšších polohách až koncem měsíce. Půda by měla být prohřátá alespoň na 7°C. Před případnými mrazíky nebo škůdci přikrýváme záhony netkanou textilií. Na záhony vyséváme červenou řepu. Vysazujeme sazenice chřestu, který můžeme na stanovišti pěstovat 15 let i déle. Pro před pěstování sazenic sejeme do studeného pařeniště nebo na venkovní záhon s dobře připravenou půdou zimní pór, letní salát a kedlubny, letní i pozdní zelí a růžičkovou kapustu. Chřest, pokud jej pěstujeme jako bělený, přihrneme v řádcích zemí nebo ho přikryjeme černou fólií dříve, než začne rašit. Od poloviny měsíce vyséváme ve vyšších polohách na záhony kořenovou a jinou zeleninu. Do sadbovačů sejeme salátové okurky, cukety a melouny pro před pěstování sazenic na venkovní záhony. Na venkovních záhonech začínáme jednotit kořenovou a jinou zeleninu z časných výsevů. Špatně vzešlé výsevy podséváme. Pro předpěstování sazenic vyséváme do studeného pařeniště nebo na venkovní záhony pozdní košťáloviny (kedluben Gigant, květák, brokolici, hlávkovou a kadeřavou kapustu).
Registrace

Během registrace je nutné, abyste vyplnili všechna pole, která jsou orámována červenou barvou.

Velmi důležité je zadat správnou e-mailovou adresu, protože Vám na ní bude zaslána zpráva, jak aktivovat Váš účet. Bez aktivace nebude možné Vámi zaregistrovaný účet využívat.

Pokud se registrujete jako velkoobchodní zákazník, uveďte laskavě také Vaši firmu, IČ a pokud jste plátci DPH, tak také DIČ. Bez těchto údajů nebude možné Vás jako velkoobchodního partnera zavést.

Jako velkoobchodní zákazník bude uznána pouze firma s živnostenským listem či oprávněním v zahradnickém oboru.

Veškeré osobní údaje, které při své registraci uvedete, jsou považovány za důvěrné, slouží pouze pro vnitřní potřeby naší společnosti a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Registrace zákaznického účtu


:
:
:
 
:
:
:
:
:
 
:
:
:
 
:
:
   Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení e-mailem.
 
 
:
 
 
© 2008 - 2019 Zahradnictví Jelínek