Rada na období Začínáme s pěstováním zeleniny.
Do nevytápěného skleníku, fóliovníku nebo studeného pařeniště sejeme ředkvičku a karotku a sázíme raný salát. Před nočními mrazy chráníme tyto prostory přikrývkou netkanou textilií. Do vytápěných skleníků sázíme tyčková rajčata. Pro předpěstování sazenic do poloteplého pařeniště a tunelových fóliových krytů vyséváme do sadbovačů okurky a zeleninovou papriku. Do skleníku vysejeme listový salát a jarní štěrbák pro předpěstování sazenic na venkovní záhony. Do truhlíků nebo do pařeniště přepichujeme semenáčky zeleniny vyseté v minulém měsíci. Do nevytápěných krytých prostor sázíme rané košťáloviny. Za příznivého stavu půdy sázíme na venkovní záhony vytrvalou zeleninu, kořeninové a léčivé rostliny (libeček, reveň, tymián, meduňku aj.). Do sadbovačů sejeme melouny pro předpěstování sazenic do nevytápěných krytých prostor. Do vytápěných skleníků sázíme koncem měsíce melouny. V teplých oblastech začínáme za příznivého počasí sázet na venkovní záhony raný salát, rané košťálové druhy zeleniny a brambory. Sazenice zeleniny mají být otužované proti nočnímu chladu a dennímu slunci. Vysazené košťáloviny přikryjeme netkanou textilií na ochranu proti plodomorce zelné, jejíž larvy poškozují vegetační vrcholy, takže rostliny pak nevytvoří konzumní část; nejvíc trpí květák. Pro předpěstování sazenic vyséváme do pařeniště letní košťáloviny. V chladnějších oblastech dáme předklíčit rané brambory.

Vánoční stromky v kontejneru

VÁNOČNÍ STROMKY V KONTEJNERU

jednoduchý návod, jak stromek zachovat pro další pěstování

 

Pokud jste si vybrali vánoční stromek v kontejneru, poradíme Vám, jak se stromkem zacházet, abyste se z něj mohli těšit i v dalších letech.

Nejdůležitější je pomalý přesun stromku z chladného prostředí do místnosti, a pak opět ven.

Stromek pozvolna přivykáme na vyšší teploty. Z chladného prostředí ho pomalu přesouváme do teplejšího prostoru až nakonec do místnosti s pokojovou teplotou. Zde by měl stromek zůstat co nejkratší dobu, asi 1 týden. Dle potřeby ho průběžně zaléváme.
Stejně pomalu postupujeme, když stromek přesouváme zpět do venkovních podmínek. Stromek přestěhujeme ven v den, kdy nemrze a nezapomeneme ho řádně prolít a podle počasí i nadále zalévat.

Stromek může být v kontejneru (pěstební nádobě) zhruba 2 roky. Záleží na tom, jak starou rostlinu jste si zakoupili. Stromek potřebuje přesadit, pokud již kořeny prokořenily květináč a rostou ven.

Přejeme Vám hodně úspěchů při pěstování!

© 2008 - 2020 Zahradnické centrum Jelínek s.r.o.